Zdjęcia jedzenia

Zdjęcia z jedzeniem

Fotografowie podejmują się różnych zleceń i czasami bywa tak, że właściwie każde z nich jest inne. Bo jeżeli już komuś fotograf kojarzy się wyłącznie z osobą, która para się fotografowaniem rodzinnych uroczystości, to jest w błędzie. Specjalnością wielu fotografów jest fotografia kulinarna.

Nie trudno domyślić się togo, co jest na takich zdjęciach. Taka fotografia za przedmiot zainteresowania stawia sobie potrawy i szeroko rozumiane jedzenie.

W jakich sytuacjach stosuje się takie zdjęcia? Z całą pewnością nie jest ich niewiele. Fotografia kulinarna Warszawa wykorzystywana jest w czasie, kiedy opracowuje się książki kucharskie. W nich poza przepisami na określone dania publikuje się także zdjęcia potraw. Zdjęcia te nie są zwykłe. Tutaj dana potrawa przedstawiona jest w taki sposób, by zachęcało to do jej przygotowania. Wbrew pozorom zrobienie dobrego zdjęcia, na którym jest jedzenie, wcale nie jest takie łatwe. Nie chodzi wyłącznie o to, by potrawa była ładnie podana. Zdjęcia jedzenia muszą być zdjęciami dobrej jakości. Tutaj liczy się oświetlenie i sporo innych czynników, które mają wpływ na to, jaki efekt się uzyskuje. Ci fotografowie, którzy są dobrzy w takich zdjęciach, nie narzekają na brak pracy, bo zdjęcia jedzenia używa się też w czasopismach czy folderach, które opracowuje się po to, ażeby zareklamować restauracje i lokale, gdzie podaje się jedzenie.

W bardzo wielu sytuacjach fotografia kulinarna pojawia się też w sieci. Na blogach, które poświęcone są tematyce kulinarnej, przy pomocy fotografii jedzenia prezentuje się efekty pracy osoby, która blog prowadzi. Zdjęcia jedzenia ukazują się również na serwisach, gdzie promuje się produkty żywieniowe czy lokale, które funkcjonują w branży astronomicznej. Zdjęcia potraw i jedzenia stosuje się też w sytuacji prezentowania oferty lokali, które zajmują się przygotowywaniem przyjęć i imprez okolicznościowych.

Zobacz: Zdjęcia jedzenia.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s